fbpx

Za co tak naprawdę płacisz zatrudniając pośrednika?

Za co tak naprawdę płacisz zatrudniając pośrednika?

Uważam że płacisz głównie za “człowieka”. Tym kim i jaki jest. Płacisz za to jak umie gospodarować swoim czasem. Płacisz nawet za to że jest znany bądź lubiany. A może inna cecha decyduje o tym dlaczego wybierasz tego człowieka a nie innego? Jaka? Odpowiedz sobie sam/sama przed sobą. Każda cecha którą widzisz w drugim człowieku, która go wyróżnia czy przykuwa uwagę to to za co właśnie płacisz.

Dla każdego to będzie co innego. Jak myślę o tym dlaczego dany klient mnie “kupił”, czemu nawiązał ze mną współpracę zauważam rozmaite pobudki takich wyborów. Od jednych słyszałam z zachwytem: że jestem niesamowitym sprzedawcą, od drugich rzucone pretensjonalnie że takich Pań jak ja nie ma w innych agencjach ( nie wiem jak jest w innych agencjach i co klient dokładnie miał na myśli ale uznałam że to komplement), innych mam wrażenie zachwyciła moja naturalność, czasem spontaniczność czy prezent jaki przyniosłam. W gruncie rzeczy tak dokładnie sama nie wiem czemu zdecydowali się na współpracę ze mną. To tylko cząstkowe wychwycone słowa i moje przypuszczenia JEDNAKŻE uważam że czego klient we mnie nie zobaczył TO MA WARTOŚĆ.

Wychodzę z założenia że jeśli coś w nim (kliencie) zarezonowało i skłoniło do współpracy ze mną to właśnie tak miało być i koniec.

Wychodzę z założenia że wszystko to co wybieram z serca, jest tym wyborem który jest idealny i odpowiedni na dany moment.

Staram się kierować sercem i tym co mnie zachwyca, imponuje mi, idę tam gdzie coś wzbudza moją sympatię i uważam że właśnie to są te najlepsze kierunkowskazy.

Takim sposobem dotarłam do agencji Freedom. Uznałam, jako fanka budowania internetowej komunikacji, że marka jest przyjazna. Nie jest sztampowa. Że ma rzeczowe podejście do klienta, stosuje jasne transparentne zasady i schematy.

Prowizja we Freedom oscyluje w okolicach 3-5% .  Ja, uwzględniając wiedzę tego jak wygląda rynek pośrednictwa  rozróżniłam swoje wynagrodzenie względem dzielnic czy stopnia trudności w sprzedaży konkretnej nieruchomości na 2%-3,5% przy sprzedaży mieszkań i 3,5%-5%  przy sprzedaży domów i więcej w szczególnych przypadkach.

Bardzo dobrze czuje się w momencie klarownie określonych ustaleń względem jakości jaką daje rynek nieruchomości.

Wracając do pytania: Ile kosztuje pośrednik?

Pośrednik kosztuje tyle na ile wart się czuje w zestawieniu z określonymi zasadami na jakich pracuje branża w danym regionie.

Jak Ci się podoba ten post, skomentuj!:)

fotografia na zdjęciu głównym wykonana przez Monikę Replin-dziękuję

Chcesz kupić ze mną swoją nieruchomość?
Daj mi o tym znać!